Valg til diverse bestyrelsesposter

Her kan du se en oversigt over hvem LM-Vestjylland har valgt til forskellige udvalgs- og bestyrelsesposter. Valgene foregår på afdelingsmøderne i marts og november.

Her kan du se en oversigt over hvem LM-Vestjylland har valgt til forskellige udvalgs- og bestyrelsesposter.
Valgene foregår på afdelingsmøderne i marts og november.

 

På afdelingsmødet om foråret er der valg til:

Generalforsamlingen og afdelingsstyrelsen:
Asger Mogensen (2 år, dvs. frem til 2021) 
Knud W. Skov (2 år, dvs. frem til 2021)
Thorkil Lundberg (2 år, dvs. frem til 2020)

Generalforsamlingen:
Birthe Larsen (2 år, dvs. frem til 2020)
Henrik Jakobsen (2 år, dvs. frem til 2021)

Løgumkloster Efterskole:
Karl Haahr (3 år, dvs. frem til 2020)
Knud Uhre Vestergaard (3 år, dvs. frem til 2022)

Sædding Efterskole:
Frank Madsen (3 år, dvs frem til 2020)
Jack Nørdam Pedersen (3 år, dvs. frem til 2021)

Efterskolen Solgården:
Henrik Jakobsen (3 år, dvs. frem til 2022)
Mimi Kristensen (3 år, dvs. frem til 2020)

Stubbekøbing efterskole:
Jens Birkmose (4 år, dvs. frem til 2021)
Torben Larsen (4 år, dvs. frem til 2020)

Plejehjemmet Klokkebjerg:
Johanne Søndergaard (3 år, dvs. frem til 2022)
Karsten Ambrosen (3 år, dvs. frem til 2020)
Klaus Bredtoft (3 år, dvs. frem til 2020)
Svend Engrob (3 år, dvs. frem til 2022)
Torben Hvergel (3 år, dvs. frem til 2020)

Plejehjemmet Bakkely:
Knud Erik Dyrvig (3 år, dvs. frem til 2022)
Lena Storgaard Pedersen (3 år, dvs. frem til 2021)
Rikke Slot Pedersen (2 år, dvs. frem til 2020)
Tove Kristensen (3 år, dvs. frem til 2021)
Vagn Hoffmann Hansen (3 år, dvs. frem til 2020)

Virksund Kursuscenter - Revisor:
Per Madsen (1 år, dvs. frem til 2020)

Revisorer:
Rosa Tobiasen (1 år, dvs. frem til 2020)
Torben Hvergel (1 år, dvs. frem til 2020)

 

På afdelingsmødet om efteråret er der valg til:

Hemmet strand:
Birgit Enevoldsen (3 år, dvs. frem til 2020)
Gudrun Jensen (3 år, dvs. frem til 2022)
Peter Juhl (3 år, dvs. frem til 2020)
Thomas Brosbøl (3 år, dvs. frem til 2022)
Ulrik Mouridsen (3 år, dvs frem til 2021)

Kaj Christensen (formand) er valgt ind for LM-Kids

Luthersk Missionsforenings Højskole (LMH):
Kristian Andersen (3 år, dvs. frem til 2022)
Preben Skov-Jensen (3 år, dvs. frem til 2021)

Værestedet "Arken":
Bjarne Sjælland (2 år, dvs. frem til 2021)
Birgit Jepsen (2 år, dvs. frem til 2020)
Torben Kjær J (2 år, dvs. frem til 2020)

Værestedet "Café Kilden":
Carl Kristensen (2 år, dvs. frem til 2021)
Ella Mouridsen (2 år, dvs. frem til 2020)

Søg i artikler

<<  <  Januar 2020  >  >>
 Ma  Ti  On  To  Fr  Lø  Sø 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031