Valg til diverse bestyrelsesposter

Her kan du se en oversigt over hvem LM-Vestjylland har valgt til forskellige udvalgs- og bestyrelsesposter. Valgene foregår på afdelingsmøderne i marts og november.

Her kan du se en oversigt over hvem LM-Vestjylland har valgt til forskellige udvalgs- og bestyrelsesposter.
Valgene foregår på afdelingsmøderne i marts og november.

 

På afdelingsmødet om foråret er der valg til:

Generalforsamlingen og afdelingsstyrelsen:
Asger Mogensen (2 år, dvs. frem til 2021) 
Knud W. Skov (2 år, dvs. frem til 2021)
Thorkil Lundberg (2 år, dvs. frem til 2022)

Generalforsamlingen:
Dorthe Vartdal (2 år, dvs. frem til 2022)
Henrik Jakobsen (2 år, dvs. frem til 2021)

Løgumkloster Efterskole:
Knud Uhre Vestergaard (3 år, dvs. frem til 2022)
Lene Jefsen Brosbøl (3 år, dvs. frem til 2023)

Sædding Efterskole:
Frank Madsen (3 år, dvs frem til 2023)
Jack Nørdam Pedersen (3 år, dvs. frem til 2021)

Efterskolen Solgården:
Heidi Hagelskjær (3 år, dvs. frem til 2023)
Henrik Jakobsen (3 år, dvs. frem til 2022)

Stubbekøbing efterskole:
Jens Birkmose (4 år, dvs. frem til 2021)
Torben Larsen (4 år, dvs. frem til 2024)

Plejehjemmet Klokkebjerg:
Johanne Søndergaard (3 år, dvs. frem til 2022)
Karsten Ambrosen (3 år, dvs. frem til 2020)
Svend Engrob (3 år, dvs. frem til 2022)
Torben Hvergel (3 år, dvs. frem til 2020)
Vagn Juhl Jensen (3 år, dvs. frem til 2023)

Plejehjemmet Bakkely:
Hans Knudsen (3 år, dvs. frem til 2023)
Jakob Høeg (2 år, dvs. frem til 2022)
Knud Erik Dyrvig (3 år, dvs. frem til 2022)
Lena Storgaard Pedersen (3 år, dvs. frem til 2021)
Tove Kristensen (3 år, dvs. frem til 2021)

Virksund Kursuscenter - Revisor:
Per Madsen (1 år, dvs. frem til 2021)

Revisorer:
Michael Pilgaard Hoffmann (1 år, dvs. frem til 2021)
Torben Hvergel (1 år, dvs. frem til 2020)

 

På afdelingsmødet om efteråret er der valg til:

Hemmet strand:
Birgit Enevoldsen (3 år, dvs. frem til 2020)
Gudrun Jensen (3 år, dvs. frem til 2022)
Peter Juhl (3 år, dvs. frem til 2020)
Thomas Brosbøl (3 år, dvs. frem til 2022)
Ulrik Mouridsen (3 år, dvs frem til 2021)

Kaj Christensen (formand) er valgt ind for LM-Kids

Luthersk Missionsforenings Højskole (LMH):
Kristian Andersen (3 år, dvs. frem til 2022)
Preben Skov-Jensen (3 år, dvs. frem til 2021)

Værestedet "Arken":
Bjarne Sjælland (2 år, dvs. frem til 2021)
Birgit Jepsen (2 år, dvs. frem til 2020)
Torben Kjær J (2 år, dvs. frem til 2020)

Værestedet "Café Kilden":
Carl Kristensen (2 år, dvs. frem til 2021)
Ella Mouridsen (2 år, dvs. frem til 2020)

Søg i artikler

<<  <  Juli 2019  >  >>
 Ma  Ti  On  To  Fr  Lø  Sø 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031